Menu
Your Cart
200 TL ve üzeri alışverişe  Kargo Bedava. Alışverişin tadını çıkarın.

Serit Led


Şerit LED Nedir


Şerit led nedir? Işık yayan diyotlar veya LED’ler, ev aydınlatması, ofis, cafe, restaurantlar ve bir çok mimari projeler için giderek popüler hale geliyor. Normal akkor ve halojen lambalarla karşılaştırıldığında, düşük güç kullanımı, uzun ömür ve daha az ısı üretimi gibi pek çok yararı var. Kullanıcılar ışıkları kolayca kontrol edebilir ve programlayabilir.


Dahası, kullanıcılar dimmer ayarlarını içeren bir kit içinde LED’ler satın alabilir veya anahtarlı bir uzaktan kumandayla yüksek teknolojili bir pakete sahip olabilirler. LED’ler çok güçlü ve darbelere karşı dayanıklı olduklarından, şerit ışıkları olarak da kullanılabilirler. LED şerit ışıkları satın almak kolay görünebilir, ancak alıcıların ihtiyaçlarına göre doğru ışıkları almalarını sağlamak için dikkate almaları gereken aslında birçok farklı faktör vardır.


Şerit LED Türleri


Şerit LED, şeritler halinde gelen birçok farklı türü tanımlamak için kullanılan genel bir terimdir. LED’leri nasıl kullanmayı düşündüğünüze bağlı olarak, aslında bir başkasının üzerine bir türe gerek duyabilirsiniz. Örneğin kaplamalı modeller (slikon LED ışık şeritleri veya LED hortum kaplı), banyo gibi alanlar için daha uygundur, çünkü genellikle su geçirmezdir. Kendiliğinden yapışan LED şeritler, uygulamayı basit ve sorunsuz hale getirir. LED’lerin esnekliğinin ilgisiz olduğu yerlerde, sert şeritler (LED ışık çubukları) başka bir seçenektir.


Doğru LED ışıklarını ararken, IP derecesine veya “Giriş Koruması” derecesine bakmanız önemlidir. IP derecelendirmesi, ışık şeridinin unsurlara nasıl tepki vereceğini belirler: İlk sayı ışığın, toz gibi katı nesnelerden korunma yeteneğini belirtir; ve ikinci rakam ışığın su gibi sıvıdan koruyabilme yeteneğini belirtir. İlk basamak 0’dan 6’ya, 6’sı tozdan en çok korunan olduğunu belirler. İkinci basamak 0’dan 8’e, 8’i de suya dayanıklıdır. Örneğin, IP65 olarak tanımlanan bir LED ışık şeridi toza dayanıklı ve suya karşı koruma sağlayacak ve ulaşılması zor bir banyo parçası için harika olacaktır.


Yaya yolları gibi alanlarda, alüminyum panel LED ışık şeritleri için tercih edebilirsiniz. Ayrıca yarım yüzeye monte diyot ve yarı ışık yayan diyot olan 5050 SMD LED ışıklarından bir rulo satın almak da mümkündür.


Şerit Led Çip Çeşitleri


Şerit LED Nedir? Ve Çeşitleri Nelerdir? LED şerit ışıkları satın alırken, birçok kişi yalnızca uzunluğa bakmanın yanlışını yapar. Açıkçası önemli olmakla birlikte, tüketicilerin de içindeki LED’lerin miktarına bakmaları gerekiyor. İdeal olarak, ayak veya metre, avlu, vb. Başına en fazla miktarda LED bulunan şerit ışıklarını aramalısınız. LED ışıkları birbirinden çok uzakta duruyorsa, şerit, temiz bir ışık hattı yerine lekeli aydınlatma üretebilir.


3 Çip-RGB Şerit Led İç Mekan Silikonsuz 5 m
Yeni Bedava
Marka: jUSTLED Model: 3CŞrtL
3 Çip-RGB Şerit Led İç Mekan Silikonsuz 5 m..
0,00TL Vergiler Hariç:0,00TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)
Göz atma deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini geliştirmek için çerezleri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz. Gizlilik Politikası .