Menu
Your Cart
200 TL ve üzeri alışverişe  Kargo Bedava. Alışverişin tadını çıkarın.

Led Trafoları


Led Trafo Nedir?


Bir aydınlatma sistemindeki gerilimi dengeleyen Led Trafo çeşitleri, daha iyi ve kaliteli bir aydınlatma yapabilmek adına zorunlu parçalardır. Özellikle LED panellerin sağlıklı bir aydınlatma yapabilmesi için panel özelliklerine uyan, verimli bir trafo şarttır. Yerleşim alanına ayrıca özen gösterilmesi gereken trafolar, farklı amper güçlerinde satışa sunulur. Örneğin 30 amperlik trafo ya da 16 amperlik gibi. Trafoların yararını daha iyi anlatabilmek adına bir mekânın daha geniş kapsamlı olarak aydınlatılmasında etkisi olduğu söylenebilir. Diğer bir ifadeyle, aydınlatmanın frekans değişimi olmadan yayılmasında etkilidir. Tabi bu noktada bir hesaplamadan da bahsetmek mümkün. Sabit akım ve buna bağlı cihazın arasındaki dengenin tam kapasite sağlanması adına trafo hesabı da ürün kullanım öncesinde dikkat edilmesi gereken durumdur.


LED Trafo Nerede Kullanılır?


Şerit ledlerin kullanıldığı yerlerde, panel LED ürünlerin bağlanacağı alanlarda trafonun doğru biçimde ürüne bağlanması gerekir. Trafolar genelde LED ürünün arka planında zarar görmeyecek bölgelerde görülür. Ancak LED sistemi çalıştıran mekanizma olarak geniş kapsamlı bir kullanımı söz konusudur.


Göz atma deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini geliştirmek için çerezleri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz. Gizlilik Politikası .